2021 NPC Worldwide Conqueror Classic

NPC
Years: 2021

MEN'S BODYBUILDING

Overall Winner
Vincent Alliot
Beginner
1. Florian Lemel

Super Heavyweight
1. Forly Bakouetela
2. Wilfried Serbin
33. Heine Kaas

Heavyweight
1. Vincent Alliot
2. Artem Pakhniuk
3. Nico Bachofner
4. Shuaib Alrasheed

Light Heavyweight
1. Vivien Tala Lema
2. Luke Delaney
3. Maxime Blery
4. Harith Alhitschi

Middleweight
1. Alexis Delobel
2. Axel Moreira

Novice
1. Nico Bachofner

Masters Over 35
1. Harith Alhitschi

Masters Over 40
1. Heine Kaas

FIGURE

Overall Winner
Charlotte Goubet
Class A
1. Charlotte Goubet

Class C
1. Rachel Ramos
2. Birte Marie Sinning
3. Marina Duron

Novice
1. Marina Duron

Masters Over 40
1. Rachel Ramos

BIKINI

Overall Winner
Fanny Ballu
Beginner
1. Natalia Minazhetdinova
2. Manon Thiriet

Class A
1. Estelle Gerardin
2. Rachelle Cavero
3. ALICE VASTANO

Class B
1. Fanny Ballu
2. Clara Swedlund

Class C
1. Anissa Makouf
2. Manon Thiriet
3. Arianna Pardieu

Class D
1. Sandra Grundke
2. Natalia Minazhetdinova

Class E
1. Vanity Vink
2. Laura Seynaeve
3. Mariia Malysheva
4. Mathilde Novak

Class F
1. EMMA CIRET
2. Doria Schlagdenhauffen
3. Marta Bellometti
4. Patricia Mifsud
5. Cecile Morelli

Class G
1. Chloe Portier
2. Maite Elso

Class H
1. Iuliana Rusu
2. Maud Couchou-Meillot

Novice
1. Laura Seynaeve
2. Rachelle Cavero
3. Mariia Malysheva
4. Cindy Lacombe
5. Clara Swedlund

Masters Over 35
1. Doria Schlagdenhauffen
2. Yeny Bal

Masters Over 40
1. Patricia Mifsud

MEN'S PHYSIQUE

Overall Winner
Dimitri Desheraud
Beginner
1. Faysal Almaghribi
2. Mohamed Youssef Kedimi

Class A
1. Faysal Almaghribi
2. Matthieu Julou

Class B
1. Dimitri Desheraud
2. Cedric Clivaz
3. Patrick Pereira Araujo
4. Amin Tayebinejad
5. Hugo Collado Lainez
6. Ammar Damen

Class C
1. Mohamed Lutfalla
2. Abdulla Almheiri
3. Paul Wissocq

Class D
1. Marcus Privett
2. Mourchid Wora Salami
3. Riccardo Ohri
4. Soufian Ahankour
5. Stanislav Reiser
6. Guillem Clave
7. Ebeny Dioum
8. Julien Invernizzi
9. Luis Martiniano
10. Henrik Gabcke
11. David Hosteau

Class E
1. Lorenzo Palmieri
2. Brian Loisel

Class F
1. Ruben Marques
2. Adeyemi Awoyemi
3. Alain Jacinthe
4. Sami Hamidi
5. Youhann Marie-Franciette
6. Kevin Hostetter

Novice
1. Lorenzo Palmieri
2. Faysal Almaghribi
3. David Hosteau

Masters Over 35
1. Henrik Gabcke
2. Rafael Paiva DaSilva

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

Overall Winner
Armin Mahr
Beginner
1. Ahmed Zineeddine Osmani
2. Ammar Damen
3. Youcef Chabane

Class A
1. Anselme Adnot
2. Claudio Olimpio

Class B
1. Armin Mahr
2. Vivien Tala Lema
3. Luke Delaney
4. Maxime Blery
5. Dimitri Robert
6. Kevin White
7. Soufian Ahankour
8. Mohamad Alkhaled
9. Marc Royer
10. Sebastien Zenss
11. Guillem Clave
12. Rodrigue Kpakpabia
13. Rafael Paiva DaSilva

Class C
1. Mahfuz Hawit Villela
2. Fabio Palladino
3. Michael Oloyede
4. Mario Leal
5. Mourchid Wora Salami
6. Remy Garcin
7. Michel Maalouf
8. Andy Edgard
9. Kaio Felipe Castro

Class D
1. Marek Kovaalk
2. Norbert Tymczak
3. Jordan Talbot
4. Quentin Schue

Junior
1. Quentin Schue
2. Ahmed Zineeddine Osmani
3. Romuald Menager

Masters Over 35
1. Rafael Paiva DaSilva

Masters Over 40
1. Dimitri Robert

FITNESS



1. Mariia Malysheva

WOMEN'S PHYSIQUE

Beginner
1. Maksuda Akter

Class A
1. Maksuda Akter

Masters Over 40
1. Patricia Milhamont

WELLNESS

Overall Winner
Lydia Kebli
Class A
1. Catia Moreira
2. Martina Lopez

Class B
1. Lauwencia Gauthierot
2. Maike Neubert
3. Eve De Lima

Class C
1. Lydia Kebli
2. Morgane Germier